ONLINE rezervace prohlídky
Hrady a zámky - Termíny prohlídek - Homepage - Kontakty - Události a akce - Aktuality - E-shop - Newsletter

Aktuality

Objekt: Stránka: Aktuality Datum: 13.10.2014

Na co jiného se mimo tajemných postav můžete na objektech těšit? Přinášíme vám stručný přehled:

Klášter Broumov - 22/10 od 19 hodin vystoupí dlouholetá členka kapely Spirituál kvintet Irena Budweiserová s projektem Blue Soul, který je pruřezem doposud vydaných CD doplněný o další, dosud nehrané či nevydané skladby zasahující žánry - jazz, spirituál, blues. Vice na www.klasterbroumov.cz.

Zámek Karlova Koruna - 26/10 od 10 do 17 hodin se můžete stát piráty. Halloween, aneb Piráti na vlnách Cidliny. Těšit se můžete na tradiční halloweenský jarmark, zabijačkové hody (jitrničky, jelita, žemláky a spoustu dalších dobrot). Připraveny budou strašidelné prohlídky zámku, pasování dětí na piráty. Více na www.kinskycastles.com.

Slezskoostravský hrad - 22/10 Slavnost dýní a strašidel na Slezskoostravském hradě, kdy se můžete těšit na průvod rozmanitých strašidel. Jedná se o tradiční akci pro děti se svými rodiči a pedagogy. Více na www.cerna-louka.cz.

Zámek Děčín - od 17/10 začíná nová výstava archeologických nálezů objevených během rekonstrukce jižního křídla zámku: fragmenty freskové výmalby, kachlových kamen, dlažby, klenební žebra, kuchyňské náčiní či brakteátový poklad z Pirny. Více na www.zamekdecin.cz.

Zámek Loučeň - 1/11 Svatohubertské slavnosti. Oblíbený svátek myslivosti je tu ve dne 1.- 2. listopadu znovu. Tentokrát láká takřka kompletní přehlídkou jednotlivých loveckých psů. Chybět nebudou ani oblíbení sokolníci. V sobotu v 15 hodin si můžete odnést jediněčný zážitek z troubené Svatohubertské mše v zámeckém kostele. Více na www.zamekloucen.cz.


Tak co, vybrali jste z pestré nabídky výletů? :o)